Złota Nagano znowu!

Rychlobruslařka Martina Sáblíková wygrał drugi wyścig Pucharu Świata na 3000 metrów. W Nagano, gdzie w 1998 roku zdobył Czech hokejowej drużyny pierwszy w historii złoty medal olimpijski, pokonując czasem 4: 03.57 drugim Antoinette de Jongovou Holandii krócej niż sekundę, a następnie przez tydzień starego triumfu chińskim Harbin. Potrójny mistrz olimpijski z powodzeniem wszedł do jedenastej pierwszeństwa w ogólnej serii z rzędu.

Sáblíková w londyńskiej olimpiadzie ponownie wprowadzona w ostatnim wyścigu, jej rywal, ale nie tym razem Ireen Wüst, ale inne Nizozemka Marije Jolingová, druga żona Harbin.

Oddziały trener Petr Novak zaczął szybciej niż tydzień temu, już w międzyczasie był trzeci w odległości 600 metrów, objął prowadzenie, ale tym razem dostał się do samego końca. Jeszcze 800 metrów przed metą tracąc do De Jongovou dwanaście setnych, 2600 metrów na stosie, ale prowadził holenderski i ostatecznie pokonał rywala przez 97 setnych.

Harbin Sáblíková przed szybszym torze poprawił swój czas o ponad 4,5 sekundy i zdobył 44. indywidualne zwycięstwo w SP. Aby dyscyplina Cup prowadzi już przez margines 60 punktów przewagi nad De Jongovou.

W Nagano Czekają jeszcze trzy starty
Dwadzieścia dziewięć Czeska reprezentacja w Nagano nadal obecne w roślinach, 1000 i 1500 metrów, a także w wyścigu zespołu.

Najlepszy wynik w SP dziś na trzech osiągnął Nikola Zdráhalová które zajmowały czas 4: 14.32 na dziesiątym miejscu w rejonie B i zdobył pięć punktów. Dwadzieścia lat rychlobruslařka punkty punktacji pozycje na tym torze walczył po raz drugi w karierze, w ubiegłym roku w Heerenveen był dwunasty Beck. W porównaniu Harbin pojechaliśmy Zdráhalová przez prawie dziesięć sekund szybszym czasie.

Podczas drugiego oficjalnego startu dla Republiki Czeskiej po raz pierwszy klasyfikuje Druszkiewicz Sebastian, który w wyścigu Division B na 5000 metrów ukończył szesnasty. Tydzień temu, Chiny zakończył swoją premierę dyskwalifikację.