Tworzymy właściwy tryb dnia dla dziecka

W zeszłym Salvador Dali stworzył niepowtarzalny obraz “Miękkie zegary”, w którą zainwestował ogromne znaczenie czasu. Istota w tym, że czas płynie w szybkim tempie. Jeśli w ogóle myśleć o czasie, to jest taka rzecz, która dąży zawsze do przodu i nigdy się nie zatrzymuje.

Celem niniejszego artykułu jest: dostarczyć rodzicom informacji o tym, jak mogą nauczyć dziecko właściwego zarządzania czasem. Tylko pomyśl, jeśli dzieci będą się dobrze rozprowadzać swoje tymczasowe zasoby, to jako dorośli, będą wiedzieć, kiedy i co należy robić, a co najważniejsze – utrzymać się i nigdy się nie spóźniać.

Tak więc, każdy dorosły człowiek chce widzieć w swoim dziecku takie cechy, jak samoorganizacja, pracowitość, samodzielność. Do tego poniżej, należy rozważyć konkretne, praktyczne porady ekspertów w dziedzinie zarządzania czasem dla dzieci.

1. Tworzymy właściwy tryb dnia dla dziecka, aby zrozumiał, gdy czas na obiad, kiedy iść spać, robić lekcje, itp.

2. Dzieciom trzeba przedstawiać informacje w różnej formie, najlepiej łącząc logiczne i twórcze podejście. Podejście w formie gry odbywa się w postaci z góry przemyślanej gry. Na przykład, korzystając z zegarem, należy dać dziecku kilka zadań, które musi wykonać, w wyznaczonym czasie. W przypadku małej zwycięstwa należy podłączyć bonusy i promocje.

3. Na własnym przykładzie pokazać dziecku, że trzeba rozdzielać swój czas w ciągu dnia: nie robić nic na ma pośpiechu, skupić się na z góry ustalony plan, itp. W psychologii dziecięcej założono, że dorosły – to autorytet, a za nim należy powtórzyć. Dziecko wchłania w siebie wszystkie informacje, które się z nimi dzieje w otaczającym świecie, a do tego chcesz podawać przydatne osobisty przykład. Z psychologii, jeżeli co najmniej jeden członek rodziny mieszka w planie i dobrze zorganizowany, to inni sięgną po nim, niezależnie od wieku.

4. Po złożeniu konkretnych reguł zarządzania czasem, dorośli powinni kontrolować ich wykonanie dzieckiem. Kiedy zasady przestrzegane, to pojawia się dyscyplina, a razem daje to dobre obchodzenie się z czasem.

5. System promocji i nagród. W tym podejściu bardzo ważne jest, aby zachować złoty środek, tak jak zachęcić dwie strony. Pierwsza strona – to jest, gdy chwalimy, podajesz bonusy, i dziecko pracuje nad swoją odpowiedzialnością i czas zarządzaniem i dalej. Druga strona – po promocji dzieci przyzwyczajają się do tego, przyjmują za pewnik i zapominają o system zarządzania własnym czasem. System bonusów dla dzieci lepiej się rozwijać w przystępny i prosty sposób. Zachęcić dzieci można za pomocą plakatów, naklejek, żetonów, pieniędzmi, imprezami lub wymyślić inne opcje.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie Banaby.pl gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy