Mléčná dieta – druhy, vlastnosti, menu

Myšlenka hubnutí pomocí mléčných výrobků není nic nového. Oni jsou často působí jako primární nebo doplňkové potraviny různých programů zaměřených na snižování hmotnosti. K jedné z těchto programů patří mléčná dieta. O ní dnes a budou popsány.
Trochu o nebezpečích a výhodách mléčných výrobků

V poslední době probíhá mnoho diskuzí ohledně skutečné využití mléka a produktů z něj. Odpůrci konzumace takových potravin tvrdí, že to jen zhoršuje trávení, soustružení v žaludku jen na shluky a tuk. Laktóza obsažené v něm, působí na tělo skoro stejně jako sacharidy na glykogen a jde do tukových zásob, a také způsobuje zadržování tekutin v těle.

Možná, že něco pravdy na tom je. Ale nelze popřít a obrovský přínos mléka a mléčných výrobků, která se s více než přepíše všechny zápory jejich užívání. Jsou bohaté na minerální látky, stav kožních příkrovů, vlasů a nehtů, aminokyseliny, nezbytné pro zajištění běžného fungování Zdravotní orgánů a systémů, , absorbovat vápník, buňky imunitního systému těla, od choroboplodných bakterií, mastné kyseliny, enzymy, vitamíny a mnoho dalších cenných pro lidský organismus komponenty. Při tomto mléčné výrobky mají vysokou a obsahují dostatek bílkovin, sacharidů a tuků.
Výhody a nevýhody mléčné diety

Jako každá jiná dieta, mléčná má své výhody a nevýhody. K jeho výhod, především, stojí za to zařadit to, že:

Hmotnost je opravdu klesá, ale počet ztracených kilogramů, mohou být různé, to závisí na druhu stravy a původní hmotnosti.
Mléčné výrobky dobře nasycení.
Díky tomu, že při dodržování takové stravy, tělo bude pocházet poměrně málo bílkovin, svalový tonus, a tedy i fyzická forma zůstanou v normě.
Vápník a další minerály umožní udržet v dobrém stavu vlasy, kostní tkáně a nehty.

Nevýhody mléčné diety pro hubnutí jsou následující:

Tyto programy nejsou vhodné lidem, kteří mají nesnášenlivost mléka a mléčných výrobků.
Většina diet na mléko, je docela těžké, takže je držet se třeba určitá síla vůle.
Nadměrná konzumace mléčných výrobků, je schopen vést k poruchám trávení a narušuje mikroflóru střev.

Referencie: jak účinně zhubnout a bočné werjsa slovenský – produkty na chudnutie