Jak wyjść z dzieckiem na ulicę bez histerii

Spacer na świeżym powietrzu, co może być lepsze dla zdrowia dziecka? Na pewno nic, ale niestety, to wiedzą tylko rodzice, dzieci i domu dobrze robi. Często podczas spotkań na ulicy zaczynają się kłótnie, krzyki i histerii. Często, rozmawiając z mamami dowiesz się, że z takim problemem boryka się prawie każda rodzina z małym dzieckiem. Ale co teraz zrobić, nie chodzić w ogóle?

Czasami zadajesz sobie pytanie: “Tak, co jest nie tak? Dlaczego pozornie radosne wydarzenie zamienia się w skandal?” Odpowiedź leży na samej powierzchni. Najczęściej dziecko zaczyna działać w górę wcale nie z powodu wyprawy na spacer, a ze względu na niechęć nosić na sobie kilka, jego zdaniem, niepotrzebnych rzeczy, i można go zrozumieć, pamięta zimę i tę górę rzeczy. Nie są to przyjemne uczucie. Dziecko przeżywa podobne odczucia stale w każdym stroju. Jego organizm jest jeszcze psychicznie odrzuca wszelkie rzecz, która przeszkadza mu czuć się swobodnie i utwierdza w ruchach. Przy ubieraniu dziecka trzeba szczep rączki i nóżki, żeby się wcisnąć w spodnie i bluzkę, wyciągając szyję i włażenia w wlewowy. Zwykle na tym właśnie rozpoczyna się największa część histerii. Jasna sprawa, że nie w takiej sytuacji jest bardzo trudne, ale właśnie w takiej chwili bardzo ważne jest, aby utrzymać się w rękach.

Jak wyjść z dzieckiem na ulicę bez histerii

Ale nie ma nic złego w takim zachowaniu dziecka nie ma. Istnieją pewne sposoby, które pomogą ci łatwo zebrać dziecka na ulicę.

• W pierwszej kolejności należy skonfigurować sobie na wycieczkę na ulicę. Nie warto nastawiać się na to, że teraz znowu będą łzy i krzyki. Dziecko zawsze czuje się nastrój.

• Zacznij zbierać się pierwsi. Ubrać i przygotować rzeczy dziecka, dziecko się zainteresuje i nie będzie mocno działać w górę.

• W żadnym wypadku nie spiesz się, lepiej zacząć się pakować wcześniej. Od pośpiechu histerii tylko się zwiększa.

• Wybieraj tylko luźne i wygodne ubrania, które łatwo rozciąga się i przyjemna w dotyku, można podnieść ją na miejscu.

• Zacznij nosić swojego malucha, nie odrywając dlatego czym on się zajmuje, przy czym można opowiadać ciekawe bajki, rymowanki i śpiewa piosenki, dziecko będzie słuchać ciebie i zapomni o łzach.

Polecamy Polski sklep z stoliki dla dzieci oraz ten sam sklep dla klientów ze Słowacji – 3d tapety oraz z Czech – dětský stolek