Dzieci stają twarzą w plecach innego uczestnika i zaciskam za talię

“Skacz wyżej, biegnij szybciej”. Jak już zapewne domyślasz, ta gra na wytrzymałość fizyczną i siłę. Dzieci określają obszar, w którym odbędzie się konkurs. Poza nią nie można wybiegać. Wskazane jest, aby na miejscu była jakaś górka, na przykład, ławeczka. Następnie dzieci wybierają prowadzącego. W jego drużynie chłopaki zaczynają rozchodzić po określonej terenie, a prowadzący je łapać. Jeśli dziecko widzi, że oto staje prowadzącego, może być zbawiony, zaprygnuv górka. Tylko stać na nią dopuszcza się nie więcej niż dziesięć sekund. Ten uczestnik, którego prowadzącym udało się złapać, zmienia się z nim rolami. Teraz łapie kolejną “ofiarę”.

— “Leśny pociąg”. Dzieci stają twarzą w plecach innego uczestnika i zaciskam za talię. Dziecko, które stoi pierwszy (główny), ogłasza: “Pociąg odjeżdża”. On sam daje instrukcje w trakcie gry: jak powinien się poruszać “skład” — biec, iść, zwolnić, skręcić w prawo i t. p. Ta gra jest bardzo zabawna, jej przyjaciele lubią mojego chrześniaka, a więc często w nią gramy w lecie. Nie wszystkie dzieci od razu zorientują się, gdzie prawo i lewo, kiedy przestać lub, wręcz przeciwnie, przyspieszył. I kiedy grają, to słychać śmiech, zderzają się ze sobą, bawią się. Gra jeszcze i przydatne – uczy pracy w zespole, rozwija reakcję uwagę. Aktywne gry na ulicy zwiększają apetyt dziecka. Podaruj go pysznych i obfitych sałatki, przepisy znajdziecie na stronie “Słoneczne ręce” w TYM TEMACIE.

— ” warkocz”. Znajdź w domu kilka kolorowych długich taśm i ich. Połącz poszczególne warkocze do niskich gałęziach (). Dzieci dzielą się na zespoły. Każdy musi jak najszybciej warkocz. Kto pierwszy poradzi sobie z zadaniem, te i wygrywają.

“W poszukiwaniu skarbów”. (albumy, ołówki, długopisy, magnesy itp.), złóż je w pudełku i schować ją. Niech dzieci zadają naprowadzające pytania dotyczące miejsca, w którym  leży pudełko. A ty odpowiadasz tylko “ciepło” lub “na zimno”. Jak tylko miejsce będzie odgadnąć, dzieci po kolei, zamykając oczy, biorą z pudełka prezent i próbują w dotyku odgadnąć, co to jest. Za poprawną odpowiedź przysługuje nagroda (ten przedmiot, który dziecko wyjął z pudełka).

— “Gra w piłkę”. Gra dla małej liczby uczestników. Potrzebne drobiazgi małej wielkości – kamienie, żołędzie, szyszki, itp., niektóre z nich muszą być w podwójnym egzemplarzu. Im więcej przedmiotów jest używana w grze, tym ciekawiej. Rozłóż je na stole i pokaż uczestnika (dzieci bawią się w kolejce). Następnie poproś go, aby się odwrócić, a w tym momencie przykryć używane przedmioty jednorazowych kubeczków. Sprawdź czas. Powiedzmy, że za chwilę dziecko musi odnaleźć cztery identyczne przedmiotu, otwierając jednocześnie tylko dwa rożki. Im lepiej u niego pamięć, tym szybciej on pamięta lokalizację obiektów przed tym, jak rozbiła ich kubeczków.