Cyklokrosař Šimůnek škaredo spadol a je v nemocnici. Titul má Boroš

Majstrom Slovenskej republiky v cyklokrose sa v Hlinsku stal prvýkrát v kariére Michael Boroš, ktorý v závere pretekov uhájil vedenie pred Tomášom Paprstka. Pre bronz si došiel Jan Nesvadba. Obhajca prvenstva Radomír Šimůnek mladší hneď v prvom kole po nebezpečne vyzerajúcim zjazde z lesa na asfalt spadol, podľa zdravotníkov bol dokonca chvíľu v bezvedomí a nemohol hýbať s krčnou chrbticou. Preto bol prevezený na vyšetrenie do nemocnice. Medzi ženami pri absencii Kataríny Nash triumfovala Pavla Havlíková a získala rekordný štvrtý titul. Druhá bola Nikola Nosková a tretí Adela Šafářová. Na obhajkyňa titulu Martinu Mikulášková zostala štvrtá priečka.

Majsterkou republiky sa potom stala Pavla Havlíková a pri absencii Kataríny Nash získala už svoj štvrtý titul.Druhá bola Nikola Nosková, tretí Adela Šafářová. Na obhajkyňa titulu z vlaňajšieho domáceho šampionátu v Kolíne Martinu Mikulášková zostala až štvrtá priečka.

Na snehom pokryté, ale dobre pripravenej trati, a v takmer desaťstupňové mraze čakalo na ženy päť okruhov s dĺžkou Bet365-Registrácia s bonusom tu 2500 metrov. Tímové kolegyne z Jablonca Havlíková s Nosková, ktorá vlani došli na druhej a tretej priečke, sa hneď po štarte usadili na čele a Havlíková nakoniec triumfovala aj vďaka pádu Nosková v poslednom kole.

“Momentálne si to asi ešte nedokážem úplne uvedomiť, ale som predovšetkým rada za to, že sme dnes mohli ukázať tímovú dominanciu. to je pre mňa top. Titul je strašne krásna vec, ale keď sme s Nikča jazdili vpredu a okolo nikde nikto, to je niečo, čoho som chcela dosiahnuť .A som za to strašne rada, “povedala Havlíková novinárom.

Zmiešané pocity sa prali v Nosková.” Som so striebrom spokojná. Trať tu mi sedí a umiestnenie na debne sa cení. Keby som na nej nebola, tak som teraz určite sklamaná, “vyhlásila Nosková.

” Nikdy som s Pavlou celý závod neobjela. Dnes sa to podarilo, ten pád v poslednom mňa veľa mrzí. Spadla som už v predposlednom, kedy mi to dvakrát pošmykol, ale to som si Pavlovi došla. Ale potom v mieste, kde sa vchádza druhýkrát do depa, tak som zašla do stávkovej kancelárie záveje. A tam už je do cieľa kúsok, takže s tým už sa nedalo nič robiť, “opísala Nosková.

Kým Havlíková a Nosková delilo v cieli len 12 sekúnd, Šafářová, zaostala za víťazkou o viac ako tri minúty.Prioritou Šafářová sú horské bicykle, ale má tiež napríklad víťazný double z vlaňajšieho šampionátu v cestnej cyklistike, kde v juniorkách vyhrala časovku aj hromadný preteky.

Po zisku prvej republikovej medaily žiarila spokojnosťou. “Vôbec som to nečakala. Len som si povedala, že ten závod pôjdem, a nevedela, čo od toho čakať. Dostala som sa na tretie miesto hneď na začiatku, ale myslela som si, že to nevydržím. Dochádzalo mi s blížiacim sa koncom sily , ale zvládla som to, “pochvaľovala si Šafářová.

Tridsaťtriročná všestranná pretekárka Havlíková sa dnešným víťazstvom osamostatnila na čele historického poradí majsteriek republiky.Ako jediná má na konte štyri prvenstvá, trikrát triumfovali Mikulášková a Nash, ktorá však dnes neštartovala a dala prednosť príprave v zámorí na svetový šampionát v Luxembursku za tri týždne.

Majstrovstvá SR v cyklokrose v Hlinsku:

Muži (22,5 km): 1. Boroš (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice) 1:01:31, 2. Paprstka rovnaký čas, 3. Nesvadba (obaja Expres CZ-Scott Team Kolín) -37, 4. Hekele (Stevens bikes-Emilio Sport) -2: 17, 5. Malík (Topforex-Lapierre) -3: 48, 6. Petruš (Ethic Sport) -4: 43, 7. Rajchart (Česká spořitelna-Accolade) -6: 14, 8. Mayer (KC Hlinsko) -6: 27, 9.


Lasák (Max Cursor) -6: 49, 10. Jarý (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) -7: 19.

Ženy: 1. Havlíková 41:36, 2.Nosková (obe KC Kooperativa Jablonec nN) -12, 3. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) -3: 01, 4. Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor) -3: 18, 5. Vaníčková (Ivar CS-Author) -3: 31, 6. Kukulová (Cyklo Team kolkáreĹ) -3: 55.

Bet365-Uvítací bonus vyzdvihnete tu