Bezpieczeństwo – główne jakość mebli dziecięcych

Dziecięcy organizm jest o wiele bardziej podatne na wszelkie szkodliwe substancje. A aktywność małych prowokuje liczne urazy, siniaki, urazy, guzy i zadrapania. Dlatego, kiedy można odebrać sytuację do pokoju dziecięcego szczególną uwagę należy zwrócić właśnie bezpieczeństwa każdego mebla.
Jakie meble bezpieczne dla dzieci?

Bezpieczeństwo – to naprawdę podstawowa jakości do wnętrz dzieci. Przy tym można ją podzielić na dwa rodzaje: konstruktywną i ekologiczną.

W pierwszym przypadku, chodzi o to, że przed zakupem sytuacji, upewnij się, że dziecko o niej nie będzie w stanie zranić. Znaczy, narożniki mebli powinny być zaokrąglone, łóżeczka dla małych dzieci mieć zderzaki wystarczającej wysokości, a krzesła – być odporne.

Nie mniejsze szkody mogą wyrządzić dziecku toksyny i inne szkodliwe substancje. Tak, meble w pokoju dziecięcym powinny być wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Do tego świetnie nadaje się naturalne drewno, na przykład, buk lub brzoza. Do produkcji mebli jest często stosowany i sklejki.

To warstw materiału, który składa się z kilku arkuszy fornir, sklejonych ze sobą. Sklejka we wnętrzu dziecięcej pozwala robić niespodziewane, trójwymiarowe konstrukcje, które są lekkie i trwałe. To materiał na całym świecie jest równoznaczne z tablicy drzewa, i jest uważana za jedną z najbardziej bezpiecznych.

Wodne i akrylowe farby i lakiery najlepiej nadają się do dekoracji mebli i ścian. U nich nie ma ostry zapach, a w ich składzie brakuje metale ciężkie i inne szkodliwe substancje. Większość z nich ma atest higieniczny, który zapewnia, że farba nie emitują do środowiska substancji chemicznych, przekraczającą dopuszczalne normy.

Gdy wybierzesz materiały do dekoracji pokoju dziecięcego, należy zwrócić uwagę na ich właściwości. Należy pamiętać, że jest matowa farba źle trze i na nim pozostaje duża część zanieczyszczeń. Staraj się wybierać materiały, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

U bezpiecznych konstrukcji mebli istnieje możliwość zmieniać swoje wymiary – wszystko musi pasować do wzrostu i budowy dziecka w tej chwili. Wysokiej jakości i niezawodne mechanizmy muszą chronić dziecko od przypadkowego uszkodzenia. Nasz asortyment mebli wykonany jest z materiałów, które cechują się 100% bezpieczeństwem środowiskowym.
Sponsorowane przez: wszystko dla dzecka w Banaby.pl